"Ha egy könyvet igazán el akarsz olvasni, de még nem írták meg, akkor neked kell megírnod." - Toni Morrison
"Az álom írás, az írás pedig sokszor nem más, mint álom." - Umberto Eco


2018. szeptember 26., szerda

Perlekedők 2. és 3. fejezet

2.

Anna Stein, vagy Stein Anna, ahogy itthon állt az igazolványában, mogorván lapozgatta a következő napok munkatervét. Azért töltötte az eddigi életét követségi kiküldetésben dolgozó apjával a világ különböző pontjain, azért beszélt négy nyelvet az anyanyelvén kívül és főleg azért változtatta meg a nevét egy könnyebben megjegyezhetőre a német hangzású Steinlöchnerről, hogy most egy felkapott sztár szárazdajkája legyen? Amikor a színművészeti egyetem dramaturg szakán kézhez kapta a diplomáját, nem ilyen munkáról álmodott. De a főnöke utcára dobott kiskutya tekintettel esdekelt, hogy most kivételesen vállalja el ezt a feladatot, és akkor isten bizony ez lesz az utolsó. Hát, ez az ígéret már elhangzott párszor az eltelt két évben - gondolta némi szájhuzogatás kíséretében. De most döntött! Ez tényleg az utolsó, ha Somos most is felülteti, akkor inkább nyakába veszi a világot és például Londonban próbál szerencsét. Talán ez a Carmichel gyerek is segíthet neki, ha ugyan nem rúgják össze a port már az első napon, mert sokakkal ellentétben őt nem igazán varázsolta el a pasi a kinézetével, de még az eddigi munkáival sem. Azzal, hogy ahhoz a hűtlen libához meg újra visszatért – még férfiként sem.
Nem volt különösebben magas, de nőies volt és sötét színeivel mediterrán típus. Az anyjától örökölte a külsejét, legalábbis a fotók alapján, amiket egyszer megtalált az apja szekrényében elrejtve, mert a házban egyetlen fotó nem volt az asszonyról, aki két apró lánygyereket hátrahagyva feladta a küzdelmet a testét felemésztő rákkal szemben. Az apja úgy élte ezt meg, mint egy cserbenhagyást. Mindent megtett volna, hogy az asszony érezze, mellette áll, és akarta, hogy ő is higgyen a gyógyulásban, de Márta nem volt képes erre. Harmincnyolc évesen lemondott a kezelésekről és hagyta, hogy a kór rémisztő gyorsasággal elragadja a családjától. József sosem bocsátotta ezt meg neki. Talán azért sem, mert sokáig önmagát hibáztatta a történtekért. Olyan nagyon sokáig vártak a gyermekáldásra, és nem azért, mert a természet nem akarta. Ó, nem! A külképviseleteken töltött évek valahogy mindig keresztül húzták a családalapítási terveiket, és amikor végre rászánták magukat, az asszony már jócskán elmúlt harminc éves. Elsőre megszületett Adél és a gyermekágyas időszakot alig maguk mögött tudva, már ott lüktetett az új élet, Anna.  A bajok az ő születése után egy évvel kezdődtek, az első jeleket ráadásul nem is vették komolyan, hiszen olyan valószínűtlennek tűnt, hogy az asszony beteg lehet. Mikor végre beismerték, hogy baj van, nagy baj, addigra az agresszív kór már visszafordíthatatlanná nőtte ki magát. Mire Anna három éves lett, az édesanyját eltemették, és az apja két karonülő gyerekkel újra elindult a nagyvilágba, segítségül özvegy anyósát vitte magával, aki aztán oroszlánrészt is vállalt a lányok neveléséből.
A fura kis család négy-öt évenként továbbállt, a lányok sokféle kultúra hatásait szívták magukba édesapjuk szerető gondoskodása mellett, csak azt az egyet kellett elfogadniuk, hogy az ő életükben az anya, mint olyan, nemlétező fogalom.
A lány az órájára nézett. Lassan a szállodába kellett érjen a fickó. A legszebb lakosztályt sikerült megszerezni és a hotel biztonsági szolgálatának ígéretét, hogy senki nem zaklathatja a vendégüket. Erről a barátja, Tamás, a szálloda marketingese is biztosította, és ő hitt neki, hiszen világsztárok egész sora fordult már meg náluk, és mindenki a legnagyobb elégedettséggel távozott. A szállással és ellátással tehát nem lehet baj. Kocsit küldetett elé, a szobáját feltöltötték a kedvenceivel a Heinekentől az M&M csokigolyókig. Ír még neki egy üdvözlő emailt a legszükségesebb tudnivalókkal és reggelig hagyja aludni, majd bemutatkozik neki személyesen, mielőtt az első stábértekezletre elkísérné.
*
A halk kopogtatásra nem érkezett válasz, ezért tétován körülnézett. Dörömböljön? Hívja a szobaasszonyt, hogy engedje be? Vagy hívja fel ezt a fajankót telefonon, ha már azon kiváltságosok közé tartozik, akinek rendelkezésére áll ez a minden bizonnyal titkos információ? Délelőtt tíz óra van. Világosan megírta neki, hogy tízre itt lesz. Mi a frászt csinálhat? Lehet, hogy első este beivott és most a mámorát igyekszik kialudni? Vagy máris nő lenne nála? Ki nem állhatta azokat, akik képesek voltak a nap legjobb óráit lustálkodással tölteni. Bár, a fickó ügynöke nem írt neki sztáros kicsapongásokról, allűrökről. Sokat elárult az is, hogy a kezdetektől ez a nő van mellette és ugyanaz a menedzsere is. Akkor azért hűséges típus lehet, vagy csak paranoiás és nem akar egy idegennel kezdeni, amikor már kitárulkozott valaki másnak. Ezt valahol még meg is tudta érteni, nem lehet könnyű. Talán mégsem egy kibírhatatlan pojáca – sóhajtott nagyot, s már éppen döntésre jutott, amikor az ajtó váratlanul kitárult előtte és egy szál törülközőbe tekert csípővel, vizesen csillogó mellszőrzettel és tüske frizurával, mezítláb állt előtte a nők bálványa.
-Na végre, már azt hittem, sosem ér ide! Már így is késésben vagyok – csattant fel a férfi. Aztán kinézett mellette a folyosóra. –Nem hozott magával semmit? És ilyen puccosan akar masszírozni? – sorolta az ingerült kérdéseket, miközben megtornáztatta a vállát és fájdalmasan felnyögött. -Az a francos puha ágybetét az oka, sokkal keményebbhez vagyok szokva – motyogta, miközben hátat fordítva befelé indult a szobába.
A dallamos, bár most ingerülten sistergő hangon elhadart mondatokat nem volt nehéz megértenie, hiszen anyanyelvi szinten beszélte az angol nyelvet, mégis valami zsigeri döbbenet töltötte el az első találkozástól.
-Mr.Carmichel! – szólt utána a meglepettségtől csak most magára találó lány. –Én nem a masszőze vagyok.
-Akkor kicsoda maga? – fordult meg a férfi, mintha kígyó marta volna meg, és felhúzta híresen dús szemöldökét, amely azonban mintha csak kizárólag a bal oldalán lett volna képes erre a mutatványra. Ezzel egy időben, szinte önkéntelenül behúzta a hasát.
Anna elmosolyodott a férfi hiúság ezen apró jelén.
-Az asszisztense vagyok, Anna Stein, tegnap megbeszéltük, hogy ma tízre itt leszek.
-Nem. Maga írt egy mailt, és nem várta meg a válaszom. Szóval, nem beszéltünk meg semmit – morgott a férfi, aztán a kanapé felé intett.
-Ha már itt van, foglaljon helyet, én felöltözöm, mielőtt tüdőgyulladást kapok ebben a huzatban, mert a masszőrnek, akit rendeltem, nyilvánvalóan jobb dolga akadt. Most már, ha jönne se lenne időm, igaz?
Anna a kioktatástól csendben felpaprikázódva engedelmeskedett. Oké, a látvány nem hagyta hidegen, de a stílus… Rendben, jogos a felháborodása, ha rendelt egy masszázst és mégsem kapta meg, de akkor is…, reklamáljon a portán, ne őneki essen neki! Na, majd megmondja ő ennek a beképzelt majomnak, hogy a sztárallűrjeit megtarthatja magának, vele nem beszélhet így.
-Kér egy kávét? – kérdezte hirtelen a fickó az előbbinél sokkal kedvesebb hangon, és ezzel le is szerelte Annak ébredező indulatát. Kellemes hangja van – állapította meg magában békülékenyen, miközben a széles sima vállak izmainak játékát nézte, ahogy a férfi neki háttal tett-vett. Csak az a francos törülköző le ne essen róla – grimaszolt magában, aztán kissé szégyenkezve jutott eszébe Tomi, akinek keskeny csípője körül nem így festett egy darabka frottír. Basszus, csak ezt ne! – rótta meg magát. El ne kezd összehasonlítani Tomot másokkal, mert az a vég kezdete, így volt ez a korábbi barátjával is. Zoli abban a pillanatban került a süllyesztőbe, ahogy Tomi mind a százkilencven centijével fölé magasodva, nevető kék szemeivel rámosolygott. Kényszerítette magát, hogy visszatérjen a jelenbe és a férfi kérdésére.
-Köszönöm, kérek. El akartam hívni ide a közelbe, a Gerbeaud-ba, tudja, egy nagyon kellemes, híres cukrászda, de akkor jó lesz ez is – felelte, mire Simon még háttal neki elvigyorodott.
-Megtisztel – töltött ki egy csészével, aztán egy gunyoros félmosollyal a szája sarkában a lány felé nyújtotta. –Cukor, tej? Szolgálja ki magát! Én egy cukorral és kevés tejjel szeretem - közölte, majd bemasírozott a fürdőszobába. Anna a fejét rázva nézett utána. Aha, a sztár előbújt belőle, vagy csak a pasi, aki kiszolgáláshoz van szokva. És direkt két cukrot szórt a férfi csészéjébe, majd megdöntötte a tejes kancsót is.  


3.

A férfinak a szeme sem rebbent, ahogy az édes, híg löttyöt kortyolgatta, de nem kerülte el a figyelmét, ahogy az asszisztense lélegzet visszafojtva várja a reakcióját. Valami halvány sejtése volt róla, hogy a lány direkt nem úgy készítette el a kávét, ahogy kérte. Aha, akkor lesznek ilyen apró kis csatáik, ha ő nem lesz kellően udvarias és hálás? De babám, ezt a játékot ketten is tudják játszani – somolygott a nemlétező bajsza alatt. Már felöltözött és a könnyű világoskék ing ujját tűrte fel éppen.
-Mikorra kell ott lennünk? – kérdezte a lányra rá sem nézve.
-Már úton kellene lennünk – jött azonnal a kissé szemrehányó hangvételű válasz.
-Akkor mire vár? – nézett rá gúnyosan, mintha a lány lenne az oka a késedelmüknek, majd felkapta az asztalról a napszemüveget és az ajtó felé indult. –Remélem, van valami kis összefoglalója a jelenlevőkről?
-Van – érkezett a rövid válasz elég paprikás hangon.
-Láthatnám? – kérdezte tőle, miközben a liftre vártak.
-Nem, mert a fejemben van – válaszolt a lány a csillogó liftajtóhoz intézve a választ.
-Gondolatolvasónak is kell lennem, vagy megosztja velem, mielőtt odaérünk? – jött az újabb kérdés, mire Anna a tükröződő felületről megfeledkezve grimaszt vágott.
-Láttam ám! – hallotta a férfi vidám hangját, miközben a hátára tett kézzel bekormányozta maga előtt a nyíló ajtón. Anna elpirult. Talán egy kicsit tényleg túlzásba vitte a kelletlenséget, végül is ez a munkája, nem kéne úgy tennie, mintha szívességet tenne. Megfizetik azért, hogy ennek a pasasnak a segítségére legyen, nagyon is jól megfizetik. Ahogy a főnöke fogalmazott: van az a pénz, amiért az elveit feladva vállalta ezt a bébiszitterkedést. Oldalra nézett a „bébire”, aztán egy újabb grimaszt vágott, már nem is számolta, hányadikat. Na, azért a bébi-korból már kinőtt.
Kicsit hátrébb húzódott a fülkében, amikor az alattuk lévő emeleten egy idősebb amerikai házaspár lépett a liftbe.  Innen egész jó rálátása volt a védencére, aki unottan nézte az emeletek sorra felvillanó számait, ahogy a mélygarázs felé tartottak. Simon Alistair Carmichel, 27 éves, és A-listás sztár. Ennyit tudott róla, meg persze a filmjei listáját. Néhányat látott is, de nem igazán az ő világa volt. Talán az Emlékezetkiesés című sorozat, és később a Szépségem, amit néhány éve itt forgatott, bár akkoriban ő még egyetemre járt és egész más kötötte le, minthogy sztárpletykákkal foglalkozzon. Önszorgalomból a magánéletéről is összekapart némi információt, innen tudta azt is, hogy korábbi partnerével végre komolyan összeveszett, úgyhogy aligha kell majd a két hónap alatt váratlanul a kisasszony óhajait is lesnie, mert nem lesz meglepetésszerű látogatás. A szakítás hivatalos, ha már a kapcsolatuk nem is volt az. Legalábbis ő elképzelni sem tudta, hogy mi a franc lehetett ezek között. Egy szerelmes pár nem Így viselkedik a világ előtt, akkor sem, ha az a világ kíméletlen kíváncsisággal vadászik is rájuk.
A lift olyan zökkenőmentesen állt meg, hogy Anna megrezzent, ahogy a férfi várakozóan rászegeződő tekintetével került szembe, amiért bent felejtődött a liftben. Összeszedte csapongó gondolatait és egy halvány mosoly fedezékében ő is kiszállt.
*
A stábmegbeszélés egy kellemes budai hegyvidéki vendéglőben zajlott. A zártkörű rendezvény híre persze odacsalt néhány kíváncsi fotóst, de a többnyire érdektelen arcok láttán a többség már csalódottan szétszéledt, amikor a sötétített üvegű hatalmas terepjáró, amit a következő két hónapra a rendelkezésére bocsátottak, begördült a parkolóba. A kíváncsiság az ott maradottakban azonnal feléledt és lövésre kész kameráikkal a kiszállókat pásztázták. Elsőként Anna szállt ki és zavartan huzkodta vissza a mozdulattól felcsúszott szoknyáját. Aztán napszemüvege mögé rejtőzve Simon is kilépett a kocsiból, majd a tétovázó lányt a bejárat felé perdítve, hosszú léptekkel, lehajtott fejjel befelé indult a gépek kattogása közepette. Látható, érezhető volt, hogy a mozdulatsor évek óta beleivódott. Pillanatnyi tétovázás nélkül mozgott, így aztán csak néhány életlen képet sikerült a fotósoknak készíteniük, és ők még hallhatták a csalódott morajt, amikor az ajtó becsukódott mögöttük.
-Miért nem engedi soha, hogy fotózzák? – fordult a férfi felé, mire az értetlenül húzta fel a szemöldökét, megint csak a balt.
-Beírta már valaha a nevemet a google-képkeresőbe? A másodperc tört része alatt több képet dob ki, mint amennyit elképzelni képes. Milliós nagyságrendről beszélek. Ne higgye, hogy nagyképűségből mondom, ez tény, és higgyel el, nem vagyok tőle boldog. Túl sokba van ez nekem.
-Hát, gondolom ez a hivatásával jár – vont vállat Anna, aztán látva, hogy a férfi egy sóhajtással csak legyint rá, máris kezdett felpaprikázódni.
-Nem kéne ezt ilyen tragikusan felfognia, hiszen végül is ennek is köszönheti a népszerűségét. -  De a fickó csendesen csak annyit mondott:
-Két hónap elég hosszú idő, szerintem meg fogja érteni menetközben – aztán a társaság felé indult, akik közül többen a jó ismerősnek kijáró üdvözléssel fogadták.
*
Harmadik napja kísérgette a férfit mindenhová és egyre idegesebb volt a közelében. Nem mintha erre különösebb oka lett volna, mert Simon tulajdonképpen nem is igen foglalkozott vele. Tette a dolgát, amit a rendező elvárt tőle, eleget tett a meghívásoknak, amiket az ügynökével egyeztetve leszerveztek. Mindenkivel udvarias volt és mosolygós, csak neki jutott a mogorva, összeráncolt szemöldökből, és az odavetett félszavakból. Kezdte unni, hogy a pasas mellett amolyan csicskás szerepet tölt be. De a legjobban mégsem ez idegesítette. Nem. Azzal nem tudott megbékélni, hogy esténként hazatérve a szürke szemek kísértették és az a meleg tenyér, amit a hátára téve, rendre udvariasan maga elé engedte. A franc az udvarias angoljába! Hiszen nem is csípi a fickót! – figyelmeztette magát lassan már-már menetrendszerűen. Végül elővette a gitárját és pengetett rajta egy kicsit, hogy lenyugodjon. A zene mindig terápiás hatással volt rá. A naptárra nézett. Két nap múlva fellépése lesz az egyik barátja kis csehójában, az Irish Cat-ben. Furcsa volt kiejteni a hely nevét, hiszen ennek alapján bárki azt hihette volna, hogy London vagy New York valamelyik zugában fog énekelni, pedig csak a Múzeum körúton egy pincehelyiségben. Hiába na, a hírnévhez vezető út macskakővel van kikövezve – mondta neki Adél, a nővére, a múltkori alkalommal nem minden irónia nélkül, és ez hatványozottan igaz volt, ha az Irish Cat szóba került.
Zétény, a tulajdonos, igazán jó fej … lett volna. Ha minden érdek nélkül felengedi a színpadra. De a manus folyamatosan próbált hatni rá, hogy többször és jobb időpontokban is énekelhetne, ha időnként elvállalná a másik csehójában, az Alcatrazban is a fellépést. De Anna megmakacsolta magát. Az Alcatrazban vesztek össze Gergővel, ő oda az életben többé nem teszi be a lábát, annál is inkább, mert Gergő rendszeres vendég volt ott azóta is. Adél, aki a barátnőivel törzsvendég volt a klubban, rendre beszámolt neki, hogy a srác milyen újabb hódításokat könyvelhetett el a szakításuk óta. Még fülébe csengett Gergő gúnyos hangja, amikor visszavonulót fújt egy kissé elragadtatott csókcsata után. Nem akart lefeküdni a sráccal, mert ugyan észvesztően jól csókolt, de volt valami benne, ami miatt képtelen volt mellette elveszteni a fejét. Az az este aztán véget is vetett a szépen alakuló kapcsolatuknak, és ennek a szakításnak tanúja volt az Alcatraz aznapi közönsége is. Amíg a kabátját megkapta a ruhatárban, kapott a férfi vendégektől mindenféle ajánlatot és remegő lábakkal ült be az éppen a hely elé érkező taxiba. Szóval, sem Gergőre, sem az Alcatrazra nem volt kíváncsi, és ha Zétény még sokáig erőlteti a témát, akkor az Irish Catre sem lesz.
A zenélésbe évekkel ezelőtt kezdett bele,addig csak otthon pengetett magának, mert mindennél jobb figyelemelterelőnek bizonyult. Az egyetemen jópofa dolog volt feldobni vele a bulik hangulatát, aztán meghívták egy estére az egyetemi klubba, és annak már egészen fellépés szaga volt. Wow, az tetszett neki! A siker feldobta és úgy döntött, hogyha a fejlődéshez nem is, de a szintentartáshoz jó lesz, ha időnként játszhat itt-ott. Aznap este akadt össze Zéténnyel, aki azonnal felajánlotta neki a klubja apró színpadát. A balladaszerű dalok, amiket játszott, nagy sikert arattak, és ez már majdnem kárpótolta azért, hogy a munkában nem sok örömét lelte. De csak majdnem. Idővel kirándulni kezdett a jazz műfajába, már nemcsak egy szál gitárral állt a színpadon, de kíséretet is kapott, hol csak egy zongorát, hol egy egész bandát. De semmiképpen nem vesztette szem elől a tényt, hogy a felkapott éjszakai szórakozóhelyeken könnyen futhat bele olyan alakokba, akikkel jobb, ha  nem kezd. Éppen ezért elégedett volt a heti egy-két alkalommal, amikor az Irish Cat  ismerős közönségének játszhatott, és esze ágában sem volt az éjszakai élet keményfiúinak a gyülekezőhelyén színpadra állni. Mostanában amúgy sem nagyon volt ideje, mert ennek a hollywoodi szépfiúnak szinte huszonnégy órában kellett a rendelkezésére állnia. Állítólag azért, hogy a nyelvvel nehezen boldoguló pasit kísérgesse, mert sajnos még mindig kevés helyen és főleg elég gyatrán beszélték az angolt a honfitársai. De ez sem volt elég, mert nem ritkán szólalt meg napközben is, vagy akár az elválásuk után nem sokkal a telefonja, alig lépte át a lakásának nyugalmat adó küszöbét. Ma éppen ezen sikerült összekapniuk egy kicsit. A fickó a szemére vetette, hogy udvariatlan és beképzelt, és mivel neki ugyanez volt a véleménye róla, hát elvitatkoztak a dolgon egy kicsit. Nem volt ez illő viselkedés, de úgy tűnt, a fickó nem panaszkodik rá, mert nem figyelmeztette még senki, hogy ne feszítse túl a húrt. De hát mit mondhatott volna olyankor, amikor a férfi szóvá tette, hogy az akcentusa átmenet az angol és az amerikai angol között, ráadásul egy csomó olyan szót használ, amit a köznyelvben ritkán… Utólag visszagondolva, talán nem is kritikusan mondta, amit mondott, semmiképpen nem gúnyolódva, mintha egy csipet elismerés is lett volna benne, de rossz pillanatban került szóba és ő beszólásként könyvelte el. Anna igazán nem a Síp utcai angolon nőtt fel, de Svédországtól  Madridon át Torontóig ezt a nyelvet használta a legtöbbet, őt ne cikizze senki az angoljáért. Ez a pökhendi angol meg főleg ne.
*
Simon a szállodai szobában kitárta az ablakot és eléje húzott egy fotelt, hogy a késő délutáni kellemes meleget élvezze, ahogy a folyó felől érkező párával keveredve kicsit mediterrán hangulatot hozzon az amúgy benzingőztől nehéz belvárosi levegőbe. Törökülésben elhelyezkedett a kényelmes ülőalkalmatosságon és a gitárján halkan pengetve a szemközti várat nézte. Volt érzéke az építészethez annak, aki ezt ide építtette – állapította meg magában. Fenségesen emelkedett ki az alkonyi háttérből, ablakain megcsillantva a lemenő nap utolsó sugarainak narancsos fényét.
A mellvéd mögött kis fehér sátorpavilonok tetejét lebbentette meg a szellő, és a palota már bekapcsolt külső megvilágítása szinte aranysárgára színezte őket. Valami buli lehet odafönt, ez a kis liba meg nem is szólt neki, pedig még az első napokban mondta neki, hogy ha tud egy jó helyet, ahol hangulatos zene, jó borok vannak, azt ő is szívesen megnézné – vonta össze bosszúsan a szemöldökét. A vacsoránál hallotta lent az étteremben az öreg amerikait, ahogy a feleségének áradozik a remek piákról odaát. Lehet, hogy az öreggel kéne összehaverkodni – vigyorodott el a képtelen gondolatra.
Anna – ízlelgette a lány nevét. Illik az arcához ez a név. A sötét haj és a nagy komoly barna szemek… mint egy cigánylány, de a neve alapján inkább zsidó ősei lehetnek. Stein – elég fura név egy magyar lánynak. Mindenesetre a zenét ő is szeretheti, mert észrevette ma, hogy amíg ő próbált, a lány a fejére biggyesztett fülhallgatóban hallgatott valamit és szinte magáról megfeledkezve ringatózott a zenére. Érdekes volt látni a lehunyt szemmel és mozgó szájjal, mintha énekelt volna, biztos valami divatos slágert, de valószínűleg mindenkinek jobb volt, hogy csak magában dudorászott. Nem lehetett panasza a lányra, mert a feladatát igyekezett száztíz százalékosan teljesíteni, és ha ez nem sikerült, akkor az senki másnak sem sikerült volna. Ezt azért el kellett ismenie. Azt is észrevette, hogy a stábon belül van némi respektje a többiek előtt. Többre is vihetné, minthogy valakinek az asszisztense legyen, és a friss kávéról gondoskodjon napról napra, de nyilván a nyelvtudás ehhez kevés, valami sulit is el kellene végeznie. De az is lehet, hogy neki ez a munka éppen elég nagy kihívás, és nem is vágyik többre, végül is híres emberek között töltheti a napjait, sokaknak már ez maga a rivaldafény – morfondírozott továbbra is bájos asszisztensén. Csak ne lenne olyan hirtelen, néha már indulatos! Mindig is jobban szerette maga körül a kiegyensúlyozott embereket, de ez a lány olyan, mint egy kis energiabomba, ami nyilván segíti a munkájában, de időnként roppant idegesítő tud lenni. Az angolt elég jól beszéli. Igazság szerint nagyon jól, túl jól ahhoz, hogy iskolában tanulta volna. Elég csak arra gondolnia, hogy a franciát neki sem tudták a suliban a fejébe verni, bár az is igaz, nem is fejtett ki nagy erőfeszítést az ügy érdekében. Úgy volt vele, az angol világnyelv, ezzel boldogulnia kell bárhol, és általában véve igaza is volt. De ebben az országban például elég ritkán talált olyan civilt, aki értette volna a szövegét. Persze a profik itt a szállodában és a forgatáson más tészta, nekik munkaköri kötelességük. De ez a lány általában az irodalmi angolt használta, mint aki Shakespearen nőtt fel, aztán néha meglepő szlengeket fűzött a mondandójába. Vajon hol szedhette fel ezeket? Tulajdonképpen nem is tud róla semmit a nevén kívül. Lehet, hogy ahelyett, hogy itt üldögél magában, meg kéne ragadnia az alkalmat és kicsit ismerkedni vele, mert valami rejtélyes oknál fogva elég feszült köztük a hangulat, és még túl hosszú ideig lesznek egymás társaságában ahhoz, hogy ezen ne próbáljon változtatni.

Nincsenek megjegyzések: